O nás

Be Orlica

V roce 2016 jsme se z Pardubic přestěhovali do České Třebové, všichni naši přátelé tu chodili venčit své pejsky a my chodili s nimi a stále více snili o tom, že jednou bychom na tu procházku vzali i svého pejska.

Na jedné z těchto procházek jsme potkali právě plemeno border kolie, netrvalo dlouho a už jsme na internetu pročitali různé články o tomto plemeni, zjišťovali si, co obnáší výchova a další základní informace. Když jsme vše uvážili a rozhodli se , že to je to pravé pro nás, napsali jsme do pár vytipovaných chovatelských stanic, které nás zaujaly. Jednou ze stanic byla Gasko Prim a druhá Without Borders. V chovatelské stanici Gasko Prim pro nás štěňátko nebylo, ale jak se říká, nebylo všem dnům konec a netušili jsme, jaký velký příběh nás s touto  CHS o rok později čeká, ale o tom dále...

Poté přišla ta úžasná zpráva, že by pro nás v chovatelské stanici Without Borders štěňatko bylo. Ihned jsme se tam rozjeli a na nás tam čekala nádherná malá trikolorka. Byla to láska na první pohled a chovatelka Andrejka Taubnerová (ač s těžkým srdcem) nám tuto holčičku svěřila. Naši trikolorku jsme pojmenovali Beatris Without Borders a už od první chvíle bylo znát, že Bea je holka s velkým srdcem, která se pro vás rozdá. Hned, jak jsme si ji přivezli domů, se náš svět začal točit hlavně kolem Beatris. Její velkou láskou je frisbee, jakmile vytáhnete talíř už ji nezastavíte. Svoji povahou, láskou, dovedmostmi a inteligencí si dokáže získat každého.

Začali jsme objíždět výstavy, do kterých nás nastrčili zejména manželé Čechovi a s Beunkou jsme chodili také na cvičák a postupně jsme začali skládat zkoušky z poslušnosti. S chovatelkou Andrejkou nás začlo pojit i velké přátelství a spousta společných víkendů na výstavách a různých akcích.

Všechno prostě bylo, jak má být a my žili jen psím životem. Myšlenka o dalším pejskovi na sebe nenechala dlouho čekat a pomalu už jsme přemýšleli nad založením vlastní chovatelské stanice, kde si budeme moci dál pracovat s pejsky dle naší představy. Netrvalo dlouho a vznikla Be Orlica - Be značí první písmena naší Beatris, Orlica vyplývá z našeho krásného okresu Ústí nad Orlicí, kde žijeme.

Moc jsme si přáli druhou fenku k naší Beunce tentokrát spíše z výstavní linie, protože nás výstavy velice bavili a chtěli jsme se tomu věnovat více. Stalo se spousty náhodných událostí, které nás přívedly do chovatelské stanice Gasko Prim, plánový vrh byl po krásné a úspěšné fence "Tess" a my měli velké štěstí, že máme fenku právě po ní.

"Tess" se narodily 2 modrobílé a 1 černobílá holčička. Náš cíl byl jasný, chceme hlavně černobílou fenku! Ale jak už to bývá, opět se vybíralo srdcem a vyhrála to modrobílá kukačka, která dostala jméno Call Me Orlica Gasko Prim "Chessie". Jméno krásně doplňuje název naší chovatelské stanice. "Chessie" měla od začátku velký temperament, kterým nás pěkně dokázala pozlobit :), ale trpělivost růže přináší a její temperament začal být její předností, což se začlo odražet na výstavách a také na cvičáku, kde má velkou chuť pracovat.

Celou naší cestu můžete sledovat v našich novinkách, kde jsou všechny důležité události, uspěchy, vrhy a vše, co se týká naší chovatelské stanice.

Děkujeme chovatelkám za svěření holek právě nám a věříme, že děláme jen radost a vloženou důvěru vracíme v péči a prezentaci našich vymodlených holek Beunky a Chessie :)

Napište nám