O nás

Be Orlica

V roce 2016 jsme se z Pardubic přestěhovali do České Třebové, všichni naši přátelé tu chodili venčit své pejsky a my chodili s nimi a stále více snili o tom, že jednou bychom na tu procházku vzali i svého pejska.

Na jedné z těchto procházek jsme potkali právě plemeno border kolie, netrvalo dlouho a už jsme na internetu pročitali různé články o tomto plemeni, zjišťovali si, co obnáší výchova a další základní informace. Když jsme vše uvážili a rozhodli se , že to je to pravé pro nás, napsali jsme do pár vytipovaných chovatelských stanic, které nás zaujaly. Jednou ze stanic byla Gasko Prim a druhá Without Borders. V chovatelské stanici Gasko Prim pro nás štěňátko nebylo, ale jak se říká, nebylo všem dnům konec a netušili jsme, jaký velký příběh nás s touto  CHS o rok později čeká, ale o tom dále...

Poté přišla ta úžasná zpráva, že by pro nás v chovatelské stanici Without Borders štěňatko bylo. Ihned jsme se tam rozjeli a na nás tam čekala nádherná malá trikolorka. Byla to láska na první pohled a chovatelka Andrejka Taubnerová (ač s těžkým srdcem) nám tuto holčičku svěřila. Naši trikolorku jsme pojmenovali Beatris Without Borders a už od první chvíle bylo znát, že Bea je holka s velkým srdcem, která se pro vás rozdá. Hned, jak jsme si ji přivezli domů, se náš svět začal točit hlavně kolem Beatris. Její velkou láskou je frisbee, jakmile vytáhnete talíř už ji nezastavíte. Svoji povahou, láskou, dovedmostmi a inteligencí si dokáže získat každého.

Začli jsme objíždět výstavy, do kterých nás nastrčili zejména manželé Čechovi, naši kamarádi a v tu dobu také sousedi z České Třebové, kteří vlastní chovatelskou stanici Tribona Kennel, která se zabývá chovem Shib. S Beunkou jsme začali chodit i na cvičák a postupně skládat zkoušky z poslušnosti. S chovatelkou Andrejkou nás začlo pojit i velké přátelství a spousta společných víkendů na výstavách a různých akcích.

Všechno prostě bylo, jak má být a my žili jen psím životem. Myšlenka o dalším pejskovi na sebe nenechala dlouho čekat a s tím i myšlenka založit vlastní chovatelskou stanici. Netrvalo dlouho a vznikla Be Orlica - Be značí první písmena naší Beatris, Orlica vyplývá z našeho krásného okresu Ústí nad Orlicí, kde žijeme.

O několik týdnů později jsme měli možnost se na výstavě v Praze seznámit s Lenku Svobodovou z chovatelské stanice Gasko Prim. Poté jsme společně s manželi Čechovými byli pozváni na společný večer před Krajskou výstavou v Hradci Králové. Pořád jsme si přáli tu druhou holčičku a moc si ji přáli právě z Gasko Prim. Osud tomu také zřejmě nechtěl jinak. Uplynulo pár týdnů, stalo se pár nečekaných událostí a najednou jsme na cestě do Anglie, kde Lenka nechávala krýt svou fenku "Tess". Po této fence jsme si právě přáli fenečku. Je to až neuvěřitelná náhoda, že?

Po těchto událostech se mezi námi vytvořila obrovská důvěra a pouto, ale zároveň obrovský respekt k Lence, jakožto dlouholeté uznávané chovatelce Border Kolií.

"Tessince" se narodili 2 modrobílé a 1 černobílá holčička. Náš cíl byl jasný, chceme hlavně černobílou fenku! Ale jak už to bývá, opět se vybíralo srdcem a vyhrála to modrobílá kukačka, která dostala jméno Call Me Orlica Gasko Prim "Chessie". Jméno krásně doplňuje název naší chovatelské stanice. "Chessie" měla od začátku velký temperament, kterým nás pěkně dokázala pozlobit :), ale trpělivost růže přináší a její temperament začal být jejím obrovským plusem, což se začlo odražet na výstavách a především na cvičáku, kde má velkou chuť pracovat.

Tímto chceme ještě jednou mnohokrát poděkovat Andrejce Taubnerové a Lence Svobodové, za dvě nejlepší holky pod sluncem, za jejich přátelství. Jste naše nejlepší chovatelky, které jsme si ani ve snu nepřáli...  :-) 

Napište nám